12 kwietnia 2018 – Relacja z wieczoru wspomnień poświęconego pamięci Prof. Marka Waldenberga

W czwartek 12 kwietnia b.r. o godzinie 17:00 w lokalu „Kuźnicy” odbył się wieczór wspomnień poświęcony pamięci Prof. Marka Waldenberga, zmarłego 25 lutego 2018 r. wybitnego historyka doktryn politycznych i prawnych, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, przyjaciela „Kuźnicy” i laureata Kowadła „Kuźnicy”. Marek Waldenberg był ponadto członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej i Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej, a następnie PZPR, czołowym przedstawicielem Październikowej odnowy w 1956 r. w Krakowie.

(Fot. Wikipedia.pl)

Spotkanie, które prowadził prezes-senior „Kuźnicy” Andrzej Kurz, zgromadziło ponad 20 osób – przyjaciół Prof. Waldenberga, członków i sympatyków „Kuźnicy”. Obecna była również Małżonka Profesora.

Swoimi wspomnieniami o Prof. Marku Waldenbergu dzielili się m.in.
Prof. Bronisław Łagowski, historyk idei i filozof, emerytowany pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie,
Prof. Barbara Stoczewska, historyk doktryn politycznych i prawnych z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ
oraz Prof. Michał Śliwa, historyk doktryn politycznych i prawnych, emerytowany pracownik naukowy i były rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

.