14 września 2021 – Relacja z manifestacji na Rynku Głównym w Krakowie w obronie wolnych mediów – przeciwko “lex anty-TVN” (współorganizowanej przez “Kuźnicę”)

We wtorek 14 września b.r. na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się manifestacja w obronie wolnych mediów, zorganizowana przez małopolski Komitet Obrony Demokracji oraz koalicję demokratycznych organizacji społecznych i partii politycznych. Wydarzenie związane było z faktem, że w najbliższych dniach projekt tzw. lex anty-TVN trafi ponownie pod obrady Sejmu (po niedawnym odrzuceniu go przez Senat). Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie “Kuźnica”.

W imieniu redakcji “Zdania” – pisma “Kuźnicy” głos zabrał członek zespołu redakcyjnego Filip Ratkowski, zarazem wiceprezes “Kuźnicy”. Ratkowski, krakowski dziennikarz, przez lata związany z “Gazetą Krakowską, powiedział m.in.: “Miałem nieprzyjemność oglądać TV PiS przez tydzień. (…) Człowiek dowiaduje się rzeczy nieprawdziwych. Po przejęciu dwudziestu gazet przez Orlen coraz więcej w mediach jest brutalnej, bezczelnej propagandy. (…) Znów musimy zacząć uczyć się czytać między wierszami.”

(Fot. A. Bochenek / Agencja Gazeta)