2 listopada 2023 – Relacja z krakowskiej promocji „Zdania” 3/2023, z udziałem Adama Bodnara, bohatera rozmowy „Troje na Jednego” w numerze

W czwartek 2 listopada b.r. w lokalu „Kuźnicy” w Krakowie odbyła się promocja najnowszego numeru „Zdania” (3/2023), w której udział wziął bohater rozmowy „Troje na jednego” w numerze – prof. Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich, prawnik, profesor Uniwersytetu SWPS, senator-elekt XI kadencji z ramienia paktu senackiego opozycji demokratycznej. Spotkanie prowadził dr Paweł Sękowski, redaktor naczelny „Zdania” i prezes „Kuźnicy”.

Po krótkiej prezentacji numeru przez red. P. Sękowskiego nadszedł czas na rozmowę z Adamem Bodnarem, która skoncentrowana była na przyszłości, tj. szeroko pojętych skutkach wyniku wyborów parlamentarnych z 15 października b.r. Na początku naczelny „Zdania” pogratulował Gościowi znakomitego wyniku wyborczego – uzyskane przez Adama Bodnara 628 442 głosy w wyborach do Senatu to najwięcej spośród wszystkich kandydatek i kandydatów do Sejmu i Senatu w całej Polsce! Pytania prowadzącego do Gościa były następujące:

  • Czy Adam Bodnar bierze udział w negocjacjach koalicyjnych i czy ma pewność, że powstanie rząd z Donaldem Tuskiem na czele, skupiający Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę?
  • Czy Gość „Kuźnicy” zostanie nowym ministrem sprawiedliwości?
  • Co należy zrobić, aby skutecznie naprawić Trybunał Konstytucyjny i wymiar sprawiedliwości w Polsce, biorąc pod uwagę ryzyko „obstrukcji” ze strony prezydenta Andrzeja Dudy i TK Julii Przyłębskiej?
  • Czy Gość „Kuźnicy” nie obawia się, że przedłużająca się procedura wyłaniania nowego rządu oraz ewentualne spory między ugrupowaniami, które planują stworzyć wspólny rząd z Donaldem Tuskiem na czele, mogą skutkować wytraceniem energii społecznej Polek i Polaków, która tak bardzo widoczna była w dniu wyborów?
  • Czy jako senator Adam Bodnar będzie zajmować się problematyką obywatelek i obywateli polskich za granicą?

W późniejszej turze pytań z sali głos zabierali: Dorota Champeau, Michał Różankowski, Daniela Tratkiewicz, Adam Jaśkow, Małgorzata Błaszczyk, Jacek Pelczar, Piotr Mikosz, dr Maciej Pach, Zofia Bunsch-Makarewicz i Filip Ratkowski.

Nagranie całego spotkania można obejrzeć pod poniższym linkiem:

Na miejscu wszyscy zainteresowani mogli zaopatrzyć się w najnowszy numer „Zdania” (3/2023) w promocyjnej cenie 10 zł.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)

(Fot. A. Głuc)