20 października 2021 – Powołanie nowej Filii „Kuźnicy” w Zamościu

W środę 20 października b.r. w sali konferencyjnej Hotelu „Renesans” w Zamościu odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Filii „Kuźnicy” w Zamościu. Organizatorem Filii i jej przewodniczącym jest Jarosław Ważny, publicysta „Trybuny”, muzyk, puzonista (m.in. muzyk zespołu Kult). Sekretarzem Filii został Marek Palonka, przewodniczący Rady Miejskiej Nowej Lewicy w Zamościu, specjalista w dziedzinie energetyki. W organizacji zamojskiej filii Stowarzyszenia pomagał także Włodzimierz Fudali, aktywny w środowisku lokalnym, były dziennikarz, urzędnik (m.in. inspekcji pracy) i działacz sportowy.

Spotkanie zgromadziło ponad dwadzieścia osób, zamościanek i zamościan o poglądach lewicowych i demokratycznych. Udział w spotkaniu wziął także Marcin Zamoyski – potomek hetmana i kanclerza Jana Zamoyskiego -, były prezydent Zamościa i były wojewoda zamojski.

W spotkaniu inaugurującym aktywność Filii „Kuźnicy” w Zamościu udział wzięli jako goście prezes „Kuźnicy” Paweł Sękowski oraz wiceprezes Rafał Skąpski.

Wcześniej, tego samego dnia, kierownictwo nowej Filii oraz goście z „centrali” Stowarzyszenia zwiedzali wspólnie Zamość. Nawiedzili także miejsce, w którym do 2018 r. umieszczona była tablica upamiętniająca postać Róży Luksemburg…

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia oraz do lektury tekstu na ten temat, zamieszczonego w dzisiejszym numerze „Trybuny”, którego autorem jest przewodniczący Filii Jarosław Ważny:

40 lat oczekiwań, czyli jest „Kuźnica” w Zamościu

(Fot. Filia „Kuźnicy” w Zamościu)
(Fot. Filia „Kuźnicy” w Zamościu)
(Fot. Filia „Kuźnicy” w Zamościu)
(Fot. Filia „Kuźnicy” w Zamościu)
(Fot. Filia „Kuźnicy” w Zamościu)