26 września 2018 – Relacja z wieczoru wspomnień poświęconego pamięci Jana Nowaka

W środę 26 września b.r. o godzinie 17:00 w lokalu „Kuźnicy” odbył się wieczór wspomnień poświęcony pamięci Jana Nowaka, zmarłego 16 czerwca 2018 r. wieloletniego Kuratora Oświaty w Krakowie i wiceprezydenta Krakowa, działacza społecznego i sportowego.

Jan Nowak był członkiem-założycielem Stowarzyszenia „Kuźnica”, przez lata prezesem Fundacji „Kuźnica”, a także prezesem Towarzystwa Kultury Świeckiej w Krakowie.

(Fot. sms.krakow.pl)

 

Wieczór wspomnień, który był współorganizowany przez „Kuźnicę” i TKŚ w Krakowie, prowadził prezes-senior „Kuźnicy” Andrzej Kurz.  Jana Nowaka wspominali jego przyjaciele i byli współpracownicy. Obecna była również rodzina Jana Nowaka – żona Alicja, córka Barbara i syn Tomasz.

Swoimi wspomnieniami o Janie Nowaku dzielili się: przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD w Krakowie Ryszard Śmiałek, Andrzej Kurz, Mieczysław Noworyta, Ryszard Bąk, Jerzy Rościszewski, Danuta Leśniewska, Andrzej Kozanecki, Daniela Tratkiewicz, Sławomir Brodziński i Anna Filek.

Na koniec głos zabrał syn Zmarłego, Tomasz Nowak, który dziękując za zorganizowanie wieczoru, nawiązał do silnych związków Jana Nowaka z „Kuźnicą” i jej środowiskiem.

 

(Fot. E. Wasil)

 

(Fot. M. Galent)

 

(Fot. E. Wasil)

 

(Fot. M. Galent)

 

(Fot. M. Galent)

 

 

.

 

 

.