31 marca 2022 – Relacja ze spotkania z Pawłem Łatuszką, byłym ambasadorem Białorusi w Polsce, byłym ministrem kultury Białorusi: „Aleksander Łukaszenka wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę”

W czwartek 31 marca b.r. w lokalu „Kuźnicy” w Krakowie odbyło się spotkanie z Pawłem Łatuszką, białoruskim dysydentem politycznym, byłym ambasadorem Białorusi w Polsce i we Francji, byłym białoruskim ministrem kultury. Temat rozmowy, która jednocześnie odbywała się zdalnie, za pośrednictwem platformy internetowej Zoom, brzmiał: Aleksander Łukaszenka wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę.

Po krótkim wystąpieniu Pawła Łatuszki, wprowadzającym w problematykę rozmowy, pierwsze dwa pytania zadali Gościowi prezes „Kuźnicy” Paweł Sękowski – o ewolucję polityki Łukaszenki wobec Rosji i Ukrainy między 2014 a 2022 rokiem – i wiceprezes Rafał Skąpski – o to jak zmienić dzisiejszą sytuację na Białorusi.

W późniejszej dyskusji głos zabrali: Filip Ratkowski, wiceprezeska „Kuźnicy” Halina Krywak, Adam Jaśkow, prof. Marian Stępień, Franciszek Vetulani i Jacek Pelczar.

Nagranie całego spotkania można obejrzeć pod poniższym linkiem:

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia:

(Fot. A. Głuc)
(Fot. A. Głuc)
(Fot. A. Głuc)
(Fot. A. Głuc)
(Fot. A. Głuc)
(Fot. A. Głuc)
(Fot. A. Głuc)