19 grudnia 2021 – Po wydarzeniach współorganizowanych przez „Kuźnicę”: Demonstracja pod hasłem „Nacjonalizm precz z Krakowa” oraz Protest w obronie wolności mediów

W niedzielę 19 grudnia b.r. w Krakowie odbyły się dwa wydarzenia organizowane przez koalicję demokratycznych organizacji społecznych i opozycyjnych partii politycznych:

  • o godzinie 14:00 marsz pod hasłem „Nacjonalizm precz z Krakowa”, w 99. rocznicę zamordowania prezydenta Gabriela Narutowicza, który przeszedł z Placu Matejki na Rynek Główny,

  • o godzinie 15:00 pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym protest w obronie wolności mediów pod hasłem „Wolne media – Wolni ludzie – Wolna Polskę – Veto!”, przeciwko przyjętej przez większość sejmową w ekspresowym trybie ustawie „anty-TVN”.

Oba wydarzenia współorganizowała „Kuźnica”.

Na proteście medialnym głos w imieniu zespołu redakcyjnego „Zdania” zabrał Filip Ratkowski, który dodawał zgromadzonym otuchy, wspominając, że w swojej kilkudziesięcioletniej historii „Zdanie” było kilkukrotnie zawieszane, a ostatecznie wychodzi po dziś dzień!

(Fot. M. Burzawa)
(Fot. P. Kozłowski)