7 września 2018 – Stowarzyszenie „Kuźnica” laureatem Nagrody Samorządowej im. N. Barlickiego za 2018 rok w kategorii organizacja pozarządowa

W dniu 7 września 2018 r. (piątek) o godz. 12.00 w Krakowie, w Grand Hotelu (ul. Sławkowska 5/7) odbyła się Gala Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego, przyznawanej przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska.

W imieniu Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska laureatów Nagrody za rok 2018 wyłoniła Kapituła Nagrody pod przewodnictwem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Miło nam poinformować, że laureatem Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego za 2018 rok w kategorii organizacja pozarządowa jest Stowarzyszenie „Kuźnica”. Na gali rozdania nagród „Kuźnicę” reprezentowali: prezes Paweł Sękowski, prezes senior Andrzej Kurz oraz członkowie prezydium Ewa Wasil i Filip Ratkowski.

Na ręce prezesa „Kuźnicy” dr. Pawła Sękowskiego nagrodę dla Stowarzyszenia wręczył prof. Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa oraz prezes Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska.

Dziękując za przyznane wyróżnienie, prezes Sękowski nawiązał do postaci patrona nagrody – wybitnego socjalisty i współtwórcy samorządu terytorialnego w okresie II RP Norberta Barlickiego oraz podkreślił związki „Kuźnicy” i jej członków z problematyką samorządową w III RP. Prezes Sękowski nadmienił, iż jest świadom, że wyróżnienie dla „Kuźnicy” nie jest jego osobistą zasługą, ale także – i przede wszystkim – jego poprzedników i w związku z tym zaprosił na podium prezesa seniora Andrzeja Kurza. Prezes senior Kurz w krótkiej wypowiedzi dodał, iż „Kuźnica” zawsze opowiadała się za odpowiedzialnością obywatelską, a nie za obywatelskim nieposłuszeństwem.

(Fot. F. Ratkowski)

 

(Fot. F. Ratkowski)

 

(Fot. F. Ratkowski)