8 października 2019 – Promocja książki Jana Stefana Gawlika „W poszukiwaniu demokracji” (Wydawnictwo „Gryf”, Kraków 2019)

We wtorek 8 października b.r. w lokalu „Kuźnicy” odbyło się spotkanie autorskie z Janem Stefanem Gawlikiem, autorem książki „W poszukiwaniu demokracji” (Wyd. „Gryf”, Kraków 2019).

    

Spotkanie prowadziła wiceprezes „Kuźnicy” Halina Krywak. Po ogólnym omówieniu koncepcji książki przez Autora i odczytaniu fragmentu publikacji przez Jana Güntnera, miała miejsce dyskusja. Po dyskusji Autor zaprosił wszystkich obecnych na grecki poczęstunek: krakersy z fetą, oliwki i greckie wino.

Fragment opinii prof. Wojciecha Sadego umieszczonej na tylnej okładce książki:

Dwa i pół tysięcy lat temu w Atenach Platon i Arystoteles ogłosili, że tym, co czyni życie wartym życia, jest poszukiwanie prawdy. Dało to początek temu, co w dziejach ludzkości najlepsze. Autor tej książki toczy wyimaginowane rozmowy m. in. z oboma filozofami o sytuacji w Polsce pod rządami narodowo-katolickiego obozu „dobrej zmiany”. Jego władza ufundowana jest na kłamstwie, od kłamstw o katastrofie smoleńskiej i Polsce w ruinie rządzonej przez postkomunistyczny układ poczynając. Lider tego obozu sam ostatnio ostrzegał swych współpracowników: „Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy” [Jarosław Kaczyński, Łódź, 29 września 2018]. Dlatego trzeba tłumaczyć rodakom, że oni kłamią – i o tym jest ta książka.