9 sierpnia 2021 – Briefing prasowy przed protestem „Wolne media – Wolni ludzie – Wolna Polska” w Krakowie (z udziałem redaktora naczelnego „Zdania”, prezesa „Kuźnicy” Pawła Sękowskiego)

W poniedziałek 9 sierpnia b.r. o godzinie 11:00 na Skwerze im. Jacka Woźniakowskiego, przed gmachem Teatru im. Juliusza Słowackiego, odbył się briefing prasowy przed wtorkowym (10 sierpnia o godzinie 18:00) protestem w obronie wolności mediów w Polsce.

Z ramienia „Kuźnicy”, która jest współorganizatorem protestu w Krakowie, głos zabrał prezes stowarzyszenia Paweł Sękowski, zarazem redaktor naczelny „Zdania”.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania całego briefingu prasowego pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/VidKOD/videos/567998514373200/

Protest pod hasłem „Wolne media – Wolni ludzie – Wolna Polska” odbywa się we wtorek 10 sierpnia o godzinie 18:00 w kilkudziesięciu miastach Polski. „Kuźnica” jest współorganizatorem protestu w Krakowie, który odbędzie się pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym.

Prezes „Kuźnicy” – jako redaktor naczelny „Zdania” i członek Towarzystwa Dziennikarskiego – podpisał się także pod apelem 778 dziennikarzy polskich w obronie TVN. Apel sygnował także m.in. członek redakcji „Zdania” i członek zarządu Towarzystwa Dziennikarskiego Jan Ordyński.