Konferencja „Lewica w Zagłębiu Dąbrowskim”

Zagłębie Dąbrowskie to region, w którym ugrupowania lewicowe cieszą się ponadprzeciętnie wysokim poparciem w stosunku do reszty obszaru naszego kraju. Zjawisko to obserwujemy od dłuższego czasu we wszystkich typach wyborów – od samorządowych po przez parlamentarne, aż po elekcję Prezydenta RP.
plakat - konferencja_smallW związku z powyższym Federacja Młodych Socjaldemokratów wraz z Wyższa Szkołą Humanitas w Sosnowcu oraz stowarzyszeniem „Kuźnica” zaprasza na konferencję naukową pt. „Lewica w Zagłębiu Dąbrowskim”.

Celem konferencji ma być poruszenie następujących kwestii odnoszących się do szeroko rozumianej roli lewicy w naszym regionie:

  • Historyczne uwarunkowania ponadprzeciętnego poparcia społecznego lewicy w Zagłębiu Dąbrowskim,
  • Rola lewicy w transformacji ustrojowej Zagłębia Dąbrowskiego po 1989 r. – sukcesy i porażki,
  • Perspektywy stojące przed lewicą w Zagłębiu Dąbrowskim – próba przedstawienia diagnozy.

Konferencja odbędzie się 10 maja 2013 r. o godzinie 10.00 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Wezmą w niej udział naukowcy zajmujący się tematyką nauk politycznych oraz czołowi zagłębiowscy lewicowi politycy. Do powyższego zaproszenia dołączam szczegółowy program konferencji. Będę wdzięczny za potwierdzenie udziału w niej do 7 maja 2013 r. telefonicznie lub na adres e-mail.

Wojciech Nitwinko

Federacja Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu
al. Zwycięstwa 17 41-200 Sosnowiec
tel. 32 2662511 www.fms.sosnowiec.pl