Podemos i Syriza a przyszłość Europy – nowy ład, czy powrót do socjaldemokratycznych korzeni.

Fundacja na Rzecz Socjalnej Demokracji oraz Centrum im Daszyńskiego oddział w Krakowie zapraszają na otwartą dyskusję Podemos i Syriza a przyszłość Europy – nowy ład, czy powrót do socjaldemokratycznych korzeni.

O pomysłach obu ugrupować na Unię Europejską, relacje społeczne, społeczną sprawiedliwość rozmawiać będą:

  • Carlos Garcia – wykładowca literatury hiszpańskiej Wyższej Szkoły Ateneum w Gdańsku, rzecznik Podemos Polonia
  •  Kamil Stolarek – Instytut Politologii UP im. KEN w Krakowie specjalizujący się w problematyce greckiego systemu politycznego
  •  Adam Jaśkow – politolog,  Wiceprezes Zarządu Fundacji na Rzecz Socjalnej Demokracji, Koordynator Centrum im Daszyńskiego w Krakowie

Zapraszamy w sobotę 21 marca o godz. 12.00, Klub pod Jaszczurami, Rynek Główny 8, Kraków.

„Socjalizm XXI” czyli o programie SYRIZY. Dyskusja na temat stanowiska SYRIZY wobec członkostwa Grecji w Unii Europejskiej, jak i wobec kwestii polityczno-gospodarczych i społecznych w III Republice Greckiej.

Wygrana SYRIZY w styczniowych wyborach parlamentarnych w Grecji stanowi niespodziankę nie tylko na greckiej scenie politycznej, lecz również na arenie międzynarodowej.  Co wpłynęło na uzyskanie tak wysokiego wyniku wyborczego przez Koalicję Radykalnej Lewicy? Jakie postulaty przemówiły do greckiego społeczeństwa?  O tych i o innych kwestiach już 21.03.