Zamojska „Kuźnica” zaprasza na spacer śladami Marka Grechuty

10 grudnia mija 76. rocznica urodzin Marka Grechuty, jednego z największych artystów swojego pokolenia. Z tej okazji zamojska filia stowarzyszenia „Kuźnica” zaprasza wszystkich chętnych na spacer uliczkami Starego Miasta śladami Marka Grechuty. 

 – Marek Grechuta to jeden z najwybitniejszych zamościan, jakiego nosiła Ziemia – konkluduje Jarek Ważny, przewodniczący zamojskiej „Kuźnicy”, na co dzień muzyk grupy Kult. Pragniemy, jako „Kuźnica”, stowarzyszenie ludzi nauki i kultury, przypomnieć zamościanom i wszystkim tym, którzy zjawią się na naszym spacerze, że to miasto, ten region, to gniazdo człowieka niezwykłego talentu i niespotykanej wręcz wrażliwości, którego twórczość należy przypominać i popularyzować, zwłaszcza w czasach, gdy media publiczne spraszają na koncerty za budżetowe pieniądze piosenkarzy od coco-jumbo – dodaje na koniec Ważny. 

Chętnych na spacer śladami Marka Grechuty oprowadzi po zamojskiej Starówce Wojtek Łosiewicz, ceniony miejski przewodnik, miłośnik twórczości Grechuty. Ci wszyscy, którzy chcą wziąć udział w spacerze, proszeni są przez organizatorów o przyniesienie ze sobą, jeśli posiadają, zdjęć Marka Grechuty, wycinków prasowych albo swoich własnych wspomnień związanych z osobą artysty. Będzie się można nimi podzielić w miejscach, w których Marek Grechuta żył i wzrastał w latach swojej młodości. 

Spacer śladami Marka Grechuty wyruszy 11 grudnia, w sobotę, o godz. 12.00 spod miejskiego Ratusza. Finał przewidziano pod tablicą pamiątkową Marka Grechuty na ulicy Grodzkiej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.